Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna.

Polska – to taka kraina, która się w sercu zaczyna.
9 maja 2018 Sylwia Słowik

W naszym przedszkolu odbyła się uroczysta gala z okazji obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. „Maleństwa” i “Kłapouszki” wraz z paniami czyniły honory organizatorów. Przygotowaliśmy program artystyczny , podczas którego wystąpiła też grupa “Kubusie”.
Występ rozpoczęły dzieci od zatańczenia poloneza. Następnie P. Dyrektor Maria Żurawska pięknie wprowadziła nas w tematykę spotkania. Po czym dzieci recytowały wiersze opowiadające o historii Polski, ale także te tłumaczące sens współczesnej polskości. Śpiewały piosenki żołnierskie i patriotyczne. Dumnie odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.
Występ naszych dzieci oklaskiwali zaproszeni goście: P. Emilian Bera Burmistrz Miasta Jawora, , P. Agnieszka Rynkiewicz, Z-ca Burmistrza Miasta Jawora , P. Wiesław Szymczyk Naczelnik Wydziału Oświaty ,Kultury, Sportu i Zdrowia w Jaworze, P. Janina Lemańska Radna miasta Jawor członek Komisji Edukacji Członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Polskiego Związku Sybiraków w Jaworze.
Na zakończenie goście otrzymali zadania – wspólny śpiew żołnierskich piosenek (z podziałem na głosy) oraz wypełnienie z dziećmi sylwety orła państwowego własnoręcznie wyciętymi dłońmi. Był to wyjątkowy występ, ogromne brawa.
Obchody 100- lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę stały się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadną one w pamięci wszystkich gości i naszych „Małych Polaków”.

Skip to content